Młoda skóra po pięćdziesiątce? Zobacz, jak o nią zadbać!

Utrata elastyczności, większa skłonność do pojawiania się zmarszczek – oto problemy, z jakimi musimy się mierzyć po pięćdziesiątce. Co możemy zrobić, by skóra zachowała atrakcyjny wygląd na dłużej? Czy marzenia o zdrowej i pięknej skórze można spełnić bez kupowania drogich kosmetyków i regularnych wizyt w salonie urody?

Młoda skóra po pięćdziesiątce

Zasady pielęgnacji skóry po pięćdziesiątce są dość proste, a ich konsekwentne przestrzeganie może sprawić, iż pięknym wyglądem skóry będziemy się mogły cieszyć do późnej starości. O czym nie można zapominać? O codziennym oczyszczaniu twarzy, a przede wszystkim o starannym demakijażu. W walce o zdrową skórę pomocne będą też domowe peelingi, np. peeling kawowy, dzięki którym skóra stanie się jędrniejsza i będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze z kremów. A jakich składników należy szukać w kremach oraz w balsamach do ciała? Ważne są tu witaminy, a w szczególności witamina E, nie bez powodu często nazywana witaminą młodości.

Ważna jest dieta

By skóra zachwycała pięknym i młodym wyglądem, warto też zadbać o swą dietę. Sięganie po świeże warzywa i owoce, dania obiadowe z warzywami na parze oraz wypijanie minimum dwóch litrów wody dziennie – oto najprostsza recepta na utrzymanie młodego i zdrowego wyglądu.

obrazkiblondynki.pl

Redakcja czastka-mnie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *