Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Naturalność jest obecnie w cenie, dlatego już rzadko można spotkać na ulicy panie z kruczoczarnymi, sztucznie wyglądającymi włosami, a także platynowym blondem. Czy to jednak znaczy, że blondynki wyszły z mody? Z pewnością nie, poza tym rozjaśnienie włosów może się przydać także w przypadku innych kolorów, na przykład kiedy pragnie się z ciemnego brązu uzyskać brąz średni czy wręcz jasny. Wówczas z pomocą mogą przyjść naturalne metody.

Ziołowe płukanki

Najlepszą naturalną metodą na zmianę koloru włosów lub przynajmniej odcienia są płukanki. Po zioła mogą sięgnąć wszystkie kobiety, niezależnie od tego, jaki kolor na głowie mają i jaki chcą uzyskać, gdyż zioła mogą przyciemniać włosy czy dodawać im rudych odcieni. Oczywiście są też doskonałym wyjściem, gdy posiadaczka na przykład ciemnego czy średniego blondu zastanawia się, jak naturalnie rozjaśnić włosy, by uzyskać efekt złota. Z pomocą przychodzą wówczas płukanki z rumianku. Wystarczy zaparzyć na przykład 2 torebki rumianku na litr wody i po wystudzeniu powoli polać nim włosy. Jeszcze lepiej płukanka ta zadziała, gdy do rumianku doda się soku z cytryny, który także rozjaśnia, nawet stosowany samodzielnie. Kiedy zaś chce się naprawdę widocznego rozjaśnienia, dostrzegalnego już po pierwszym użyciu, należy po wykonaniu płukanki wysuszyć włosy w słońcu – oczywiście jest to opcja odpowiednia do zastosowania tylko latem.

Innym sposobem na wykorzystanie płukanki z rumianku jest przelanie jej do buteleczki z atomizerem i pryskanie nią na włosy w czasie ich schnięcia na słońcu czy w czasie opalania. Takie połączenie – rumianku z mocnym słońcem – da doskonały efekt, a pryskanie na włosy może stworzyć pasemka, dzięki czemu efekt będzie jeszcze bardziej naturalny.

Oczywiście suszenie włosów na słońcu nie wpływa dodatnio na ich kondycję – może je wysuszać, więc konieczne będzie jednoczesne stosowanie wzmożonej pielęgnacji. Zawsze jednak wysuszenie będzie mniejsze niż w przypadku stosowania rozjaśniacza, na pewno więc warto przetestować tę metodę. Można zdziwić się tym, jak mocno da się rozjaśnić włosy bez chemicznych preparatów!

Cytryna i ocet

Z rozjaśniania włosów słyną też sok z cytryny i ocet. Wystarczy jeden z tych składników dodać do chłodnej wody i spłukać włosy po myciu. Tutaj także słońce zintensyfikuje efekt. Poza tym warto pamiętać, że ocet także wypłukuje farbę. Jest więc dobrym wyjściem w przypadku, gdy chce się pozbyć zbyt ciemnego odcienia, na przykład po nie do końca udanym farbowaniu. Efekt powinien być widoczny już po jednym zastosowaniu.

Redakcja czastka-mnie.pl