Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jaki wpływ na naszą skórę ma kolagen?

20 grudnia 2021 kolagen

Do trzydziestego roku życia można liczyć na młodzieńczy wygląd, ale po przekroczeniu tego progu wiekowego zaczynają pojawiać się na skórze oznaki starzenia. Oczywiście można temu zapobiec i wyglądać olśniewająco nawet w wieku czterdziestu lat. Wymaga to jednak kompleksowej dbałości o organizm. Na wygląd i kondycję skóry wpływa wiele czynników, niezwykle ważna jest optymalna produkcja kolagenu, która jednak z wiekiem spada i to coraz bardziej. Warto więc przeciwdziałać deficytom tego kluczowego białka zwiększając jego podaż w diecie, suplementując kolagen. Jest on największym wrogiem starzenia, stoi na straży zdrowia i pięknego wyglądu.

Kolagen do picia sprzymierzeńcem w walce o piękną skórę

Organizm jest w stanie samodzielnie wytwarzać włókna kolagenowe, ale wraz z upływem czasu staje się to coraz mniej efektywne. Maleją zdolności regeneracyjne, fibroblasty nie są już w stanie produkować wystarczającej ilości kolagenu. Jest on jednak niezbędny do naprawy i zastępowania zniszczonych komórek, odpowiada za budowanie ich struktur. Nic więc dziwnego, że na starość skóra jest cienka, wiotka, poszarzała, sucha, skłonna do pękania. Można jednak temu przeciwdziałać, dostarczając organizmowi z zewnątrz peptydów kolagenu, które pobudzają skórę do zwiększenia jego produkcji. Kolagen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, buduje on skórę w aż 75%. Jeśli jego stężenie będzie utrzymywać się na optymalnym poziomie, to można spodziewać się zwiększenia elastyczności skóry, poprawienia jej jędrności, spowolnienia procesów starzenia, spłycenia zmarszczek przeciwdziałania powstawaniu nowych. Włókna kolagenowe regenerują i odbudowują skórę, zwiększają jej poziom nawilżenia.

Suplementacja efektywniejsza niż nakładanie kosmetyków?

Jeśli komuś zależy na tym, aby zachować dobre zdrowie i młodzieńczy wygląd, to warto działać dwutorowo, czyli suplementując kolagen i nakładając go na skórę. Stosowanie go tylko od zewnątrz nie przyniesie spektakularnych efektów. Można spodziewać się tylko powierzchownego odżywienia naskórka, krem z kolagenem nie jest w stanie przeniknąć skóry właściwej. Pozwalają to uzyskać iniekcje, czyli wstrzykiwanie preparatów z kolagenem bezpośrednio do skory. Godny polecenia jest też kolagen do picia z dodatkowymi składnikami. Jeśli ma się ona dobrze przyswoić, to musi mieć jak najmniejsze cząsteczki i dodatek witaminy C. Regularne przyjmowanie kolagenu ujędrni skórę, zwiększy się jej napięcie, wygładza zmarszczki. Można też liczyć na poprawę nawilżenia i zmniejszoną podatność skóry na działanie promieniowania słonecznego. Włókna kolagenowe są niezwykle istotne w przypadku pojawienia się ran, bo przyspieszają one procesy gojenia. Nic więc dziwnego, że w preparatach przeznaczonych do stosowania na skórę po oparzeniach znajduje się w składzie kolagen. Pobudza on naturalne procesy naprawcze naskórka, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja. Oczywiście kolagen wpływa korzystnie nie tylko na wygląd i kondycję skóry, jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak dbać o suchą
kolagen
jak zmyć samoopalacz

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak zmyć samoopalacz