Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Maseczka z siemienia lnianego – do czego ją stosować?

8 kwietnia 2021 maseczka z siemienia lnianego


Siemię lniane to drobne ziarna lnu o brązowym kolorze od lat uznawane za cenny składnik leczniczy. Możemy kupić je w każdym sklepie spożywczym, włączyć je do swojej codziennej diety oraz stosować podczas domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z polecanych specyfików jest maseczka z siemienia lnianego nakładana na włosy. Jakie właściwości ma siemię lniane? W jaki sposób zrobić maseczkę i jak często ją aplikować?

Siemię lniane – właściwości

Siemię lniane korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe omega-3 usprawniają pracę mózgu.

Jedna łyżeczka brązowych ziaren to prawdziwa bomba witamin. Znajdują się w nich zarówno witaminy z grupy B, jak i witaminy: C i E. Siemię lniane niepozbawione jest minerałów, takich jak: magnez, fosfor, wapń, cynk i potas.

Codzienne spożywanie nasion lnu przynosi pozytywne rezultaty, nic więc dziwnego, że potencjał dostrzegli w nich także trycholodzy. Maseczkę z siemienia lnianego powszechnie stosuje się na włosy. Polecana przez specjalistów dostarcza pasmom ogrom składników odżywczych.

Maseczka z siemienia lnianego na włosy – efekty i przygotowanie

Włosy narażone są na wiele czynników zewnętrznych. Zmiany temperatury, suche powietrze, wiatr niekorzystnie wpływają na ich kondycję – włosy są osłabione, wypadają, a ich końcówki się rozdwajają. Systematyczne stosowanie siemienia lnianego w postaci maseczki może przynieść zaskakujące efekty. Pasma będą mocne, lśniące i puszyste, a jeśli natura obdarzyła nas kręconymi włosami, loki będą ładnie uwydatnione. Do przygotowania maseczki potrzebujemy jedynie:

– 50 g siemienia lnianego;
– wrzątek.

Sypki len wsypujemy do szklanki i zalewamy wrzątkiem. Ziarna powinny znaleźć się tuż pod powierzchnią wody. Czekamy, aż napęcznieją i zaczną wytwarzać śluz. To właśnie w tym momencie konsystencja mieszanki zamienia się w żelowatą. Odczekujemy jeszcze chwilę i odcedzamy siemię na drobnym sitku. Odstawiamy na bok, aby przestygło. Tak powstałą maseczkę nakładamy na świeżo umyte włosy. Po 30-40 minutach spłukujemy je ciepłą wodą.

Kisiel lniany stosujemy raz w tygodniu. Może zdarzyć się, że po odsączeniu substancja będzie za rzadka (dzieje się tak wtedy, gdy do nasion dodamy za dużo wrzącej wody) i zacznie spływać po szyi. W takim przypadku nakładamy na głowę reklamówkę foliową i związujemy tuż nad karkiem.
Niektórzy traktują rzadką maź jako odżywkę do włosów bez konieczności spłukiwania. Można aplikować ją po każdym myciu.

Gdy choć raz użyjemy maseczki z siemienia lnianego na włosy, możemy być pewni, że zaczniemy stosować ją regularnie.

laryngolog

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?