Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Herbata w ciąży – czy jest dozwolona?

2 kwietnia 2021 herbata w ciąży


Jeśli chodzi o podejście do ciąży, nawet eksperci różnią się między sobą w swoich poglądach. Niektórzy uważają, że ciąża to nie choroba i kobieta może robić wszystko to, co robiła przed ciążą. Z kolei inni zalecają szczególną ostrożność praktycznie we wszystkich aspektach dotyczących codziennego życia.

Zakazane i dozwolone potrawy

Wiadomo, że pewne produkty spożywcze są w ciąży zakazane. Kobieta w stanie błogosławionym nie może na przykład jeść surowych wędlin czy serów, ponieważ może spowodować to choroby bardzo groźne dla płodu. Absolutnie zakazany jest alkohol. Na szczęście dzisiaj ciężarne doskonale zdają sobie z tego sprawę. Wciąż jednak można spotkać się z opiniami, że jeden kieliszek wina nie zaszkodzi, ponieważ za granicą takie okazjonalne picie alkoholu w ciąży jest praktykowane, a wcale nie rodzi się z tego powodu więcej chorych dzieci. W Polsce jednak picie alkoholu w ciąży jest zakazane. Ciężarna kobieta z papierosem w ręce budzi bardzo negatywne uczucia. Wiadomo, że dziecko w łonie matki cierpi z tego powodu, dziecko dusi się bez dostępu do tlenu. Takie ograniczenia, brak możliwości picia alkoholu i palenia papierosów, konieczność rezygnacji z ulubionych potraw, dla wielu kobiet są problemem w czasie ciąży. Wydaje się jednak, że takie wyrzeczenia są konieczne, aby na świat przyszło zdrowe dziecko.

Kawa i herbata w okresie ciąży

Herbata w ciąży, można ją pić czy nie? Wiele pytań, jakie zadają kobiety w ciąży, dotyczy picia herbaty i innych napojów. Herbata czarna jest jak najbardziej dozwolone, podobnie jak herbata biała i zielona. Jeśli chodzi o zioła, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Zioła, napary ziołowe, mogą mieć różny wpływ na ciążę. Za każdym razem należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Czasami naturalne metody mogą doskonale sprawdzać się w walce z jakąś chorobą albo infekcją, jednak w czasie ciąży trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie zaszkodzić dziecku. Ciężarne mają wątpliwości, czy mogą pić kawę. Jedna lub dwie małe kawy nikomu jeszcze nie zaszkodziły, ale jeśli ktoś przez cały dzień wypija kilka kubków kawy, może to stanowić problem w okresie ciąży, ponieważ kofeiny będzie zbyt wiele, ponieważ niekorzystnie wpływa ona na rozwijający się płód.

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Poza ograniczeniami związanymi z zakazem spożywania pewnych potraw, kobieta doświadcza wielu zmian. Rosnący brzuch i zmieniające się ciało mogą budzić niepokój i wątpliwości. Warto rozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym i na bieżąco je rozwiewać.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego