Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Bezpośredni importer z Chin – jak nawiązać z nim współpracę?

16 listopada 2021 Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?

Obecnie bardzo wiele produktów importowanych jest z Chin do Europy. Wydaje się, że produkty chińskie opanowały europejski i polski rynek. Trudno już wyobrazić sobie zakupy bez artykułów pochodzenia azjatyckiego. Każdy początkujący importer, zanim zapozna się gruntownie z tą branżą, może skorzystać z usług pośrednika, który uchroni go przed stratami finansowymi i ewentualnymi błędami.

Made in China

Praktycznie każdy człowiek ma w swoim domu produkty pochodzenia chińskiego, wykonane w Chinach. Często ludzie nie są nawet tego świadomi. Kupują produkty polskich marek, jednak nie zostały one wykonane w Polsce, lecz za granicą. Warto nauczyć się właściwie odczytywać informacje na opakowaniach produktów. Słowa „zaprojektowano w Polsce” nie oznaczają, że produkt został wykonany w Polsce. Nawet jeżeli produkt został stworzony w Polsce, do jego produkcji mogły zostać użyte części chińskie. Zapewne tak właśnie się stało. Trudno już wyobrazić sobie gospodarkę Europy bez podsystemów pochodzenia azjatyckiego.

Sprowadzić czy wyprodukować w Polsce?

Dlaczego bardziej opłaca się sprowadzać rzeczy z Chin niż produkować je w Polsce? Chodzi oczywiście o kwestie finansowe. Sprowadzenie rzeczy z Azji jest tańsze niż wyprodukowanie jej od podstaw w Polsce. W Europie o wiele większe są koszty ludzkiej pracy, trzeba też zapłacić podatki i ponieść koszty utrzymania firmy. W efekcie o wiele bardziej opłaca się sprowadzić dane produkty spoza Europy i sprzedać je z zyskiem.

Bezpośredni importer z Chin może sporo zarobić, a przy okazji oferuje ludziom produkty wysokiej jakości w przystępnych cenach. Nie ma co ukrywać, że ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy dany produkt zostanie zakupiony czy też nie, jest jego cena. Oczywiście są też ludzie, dla których cena nie gra absolutnie żadnej roli, ale jest to mniejszość społeczeństwa. Przeciętny człowiek zwraca uwagę na ceny produktów, a jakość czy kraj pochodzenia są dla niego sprawą drugo-, a nawet trzeciorzędną.

Jakość chińskich produktów

Jakość produktów wykonanych w Chinach wcale nie musi być gorsza niż jakość produktów wykonanych w Europie. Kraj pochodzenia to tylko jeden z czynników wpływających na jakość wyrobu. Wiele zależy od tego, jak producent podchodzi do kwestii jakości, czy w firmie stosuje się kontrolę jakości czy też jest ona pomijana lub przeprowadzana nierzetelnie. Istotne jest też, czy producentowi w ogóle zależy na renomie. Wiadomo bowiem, że niektóre firmy z premedytacją produkują rzeczy niskiej jakości, ale ciągle znajdują się klienci chętni do ich zakupu. Dlatego też każdy sprzedawca musi skupić się na znalezieniu swojej grupy docelowej. W biznesie to właśnie jest najważniejsze. Jeżeli reklama będzie kierowana do niewłaściwej grupy docelowej, przedsiębiorstwo z pewnością nie odniesie żadnego sukcesu. Polski importer z Chin musi być świadomy, że jest grupa ludzi, dla których jakość produktów to absolutny priorytet, ale są też tacy, którzy patrzą wyłącznie na cenę i szukają jak najniższej.

Cena czy jakość?

Najważniejsze jest to, aby odpowiedni był stosunek jakości do ceny. Wiele mówi się w ostatnich latach o tym, aby nie kupować tanich rzeczy niskiej jakości, ze względu na to, że negatywnie wpływa na stan środowiska naturalnego oraz pogłębia poziom zanieczyszczeń. Wyprodukowanie każdego nowego produktu pociąga za sobą konieczność zużycia różnych zasobów środowiska naturalnego. Trzeba wykorzystać wodę, prąd. Dlatego też należy starać się dać produktom drugie życie. Takie postawy można zauważyć przede wszystkim w handlu odzieżą. Nawet bogaci ludzie robią zakupy w tak zwanych second handach czyli sklepach z używaną odzieżą. Można tam kupić prawdziwe perełki. Warto rozejrzeć się w swojej miejscowości i poszukać możliwości zakupu ubrań z drugiej ręki. Jeśli chodzi o chiński asortyment, wiele pochodzących stamtąd marek – np. Huawei, Xiaomi, Lenovo – ma ugruntowaną pozycję na całym świecie, a ich smartfony czy laptopy biją kolejne rekordy popularności i wyniki sprzedażowe. Są dowodem na to, że azjatyckie brandy produkują wiele wartościowych rzeczy wysokiej jakości, ale w atrakcyjnej cenie.

laryngolog

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego