Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zagęścić brwi i rzęsy?

4 kwietnia 2021 jak zagęścić brwi


Podobnie jak włosy na głowie, brwi i rzęsy wyglądają dobrze tylko wtedy, gdy są gęste. Nie zawsze jednak kobiety mogą cieszyć się tym atrybutem. Wówczas można pomyśleć o tym, jak zagęścić brwi i rzęsy, a sposobów na to jest wiele.

O czym trzeba pamiętać?

Zanim jednak zabierze się do przeprowadzania kuracji mającej na celu zagęszczenie brwi, rzęs czy i jednych, i drugich włosków, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie przeskoczy się natury. Co to oznacza? Na zagęszczenie brwi i rzęs można liczyć tylko wtedy, gdy doszło do ich przerzedzenia się, na przykład na skutek intensywnego malowania czy braku pielęgnacji. Jeśli włoski są rzadkie z natury, nie można spodziewać się, że za pomocą nawet najlepszych odżywek czy innych metod „wyhoduje” się krzaczaste, gęste brwi i wachlarzyki rzęs.
Oczywiście tam, gdzie natura nie daje satysfakcjonujących efektów, z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Gdy problemem są rzadkie rzęsy, zawsze można zdecydować się na ich zagęszczenie, czy to przyklejając włoski we własnym zakresie, na przykład na ważne wyjścia, czy o kosmetyczki – wówczas efekt może utrzymać się nawet stale (przy systematycznym uzupełnianiu włosków). Może się wydawać, że w przypadku rzęs nie ma takiej komfortowej sytuacji, ale nie jest to prawda. Jeśli rzadkie brwi spędzają sen z powiek i odbierają urodę, także można zdecydować się na ich zagęszczenie w dobrym salonie kosmetycznym. Oczywiście w grę nie wchodzi ich doklejenie, zawsze jednak można je… domalować. W grę wchodzi makijaż permanentny polegający na malowaniu pojedynczych włosków – wówczas nawet wprawne oko nie dostrzeże różnicy między włoskami naturalnymi a namalowanymi. Łatwiejszą metodą jednak jest po prostu zaznaczenie brwi za pomocą makijażu permanentnego, bez skupiania się na pojedynczych włoskach. Lingeristka jest w stanie stworzyć łuk o szerokości pożądanej przez klientkę, więc brwi będą wyglądały na tak gęste, jak tylko się chce.
Metody te są chętnie wybierane na przykład przez osoby po chemioterapii, niemające wcale brwi, jak również przez panie, u których włoski znacznie przerzedziły się na skutek wieku. Może z nich jednak skorzystać każdy.

Zagęszczanie za pomocą odżywek

Gdy doszło do przerzedzenia się brwi czy rzęs na skutek intensywnego malowania, można zrobić im kurację za pomocą dobrej odżywki. Na pewno będzie to lepsze wyjście niż stosowanie olejku – sposobu babć, który tak naprawdę ma ograniczone możliwości, a przy tym jest uciążliwy w stosowaniu. Dobra odżywka jest dużo wygodniejsza i może dać naprawdę spektakularne rezultaty.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego