Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wyglądać szczuplej?

3 kwietnia 2020


Istnieje sporo łatwych sposobów na optyczne zniwelowanie zbędnych kilogramów. One co prawda nie znikają, ale dzięki dobraniu właściwych ubrań i dodatków można znacznie korzystniej wypaść w oczach potencjalnych obserwujących. Warto znać przynajmniej kilka sposobów, zwłaszcza często robiąc sobie zdjęcia lub uczestnicząc w imprezach czy spotkaniach okolicznościowych.

Jak wyglądać szczuplej?

Jednym z przyjemnych, a jednocześnie przeważnie pomijanych sposobów jest dobór odpowiedniej fryzury. Chyba każda pani zna uczucie, jakie zapewnia wyjście od dobrego fryzjera z nowym, korzystnym uczesaniem. Dodaje to sporo do pewności siebie, a dodatkowo można optycznie wyszczuplić twarz oraz górne partie ciała. Istnieją zarówno specjalne rodzaje cięcia włosów, jak i fryzury, które wysmuklają twarz, maskują szerokie ramiona bądź zbyt pulchną szyję. Nie ma uniwersalnego przepisu, gdyż ostateczny kształt fryzury trzeba dobrać do cech klientki salonu. U niektórych pań sprawdzi się wycieniowanie włosów za linią ucha lub ramion, u innych natomiast fryzjer zaleci np. wysokie, ale niezbyt staranne upięcia typu niedbały kok. Najlepiej poprosić specjalistę o kilka różnych uczesań do samodzielnego wykonywania i ścięcie włosów tak, by twarz i szyja prezentowały się korzystniej. Często dobre cięcie i uczesanie polega na zamaskowaniu krągłości, czasami natomiast ma odwracać od nich uwagę. Fryzura może też podkreślać pozytywne cechy twarzy, na przykład ładne, duże oczy czy zgrabne uszy.

Nie tylko ubrania oversize

O tym, że dobrze dobrany ubiór może działać cuda w kwestii optycznego wyszczuplania, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Większość pulchnych pań mając na uwadze dodatkowe kilogramy zakłada ubrania typu oversize. Czy to jest skuteczny sposób? Nie zawsze. O ile takie ubrania kryją mankamenty sylwetki, nie zmniejszają jej, więc ktoś patrzący na daną osobę krytycznym okiem wszystko sobie wyobrazi. Sylwetka w za dużych ciuchach sprawia wrażenie sporej i masywnej, a to wrażenie jest dalekie od oczekiwań.

Lepszym wyjściem jest ocena, które części ciała prezentują się dobrze co warto pokazać. Zależnie od typu sylwetki, nadmiarowe kilogramy pojawiają się na przykład w okolicach bioder lub brzucha, ale jednocześnie pani może pochwalić się zgrabnymi nogami lub ładnym dekoltem. Ubranie powinno uwypuklać atrakcyjne elementy i maskować te, które prezentują się niezbyt korzystnie. Warto bawić się nie tylko fasonem, ale też kolorami i deseniami. Uznaje się na przykład, że duże wzory pogrubiają i osoby pulchne nie powinny ich nosić. Umiejętne użycie tej wiedzy pozwoli jednak nosić dowolny wzór, ale tak, by podkreślić dokładnie to, co można i trzeba podkreślić. Podobnie jest z barwami. Uznawana za wyszczuplającą barwa czarna w nadmiarze wcale nie robi dobrego wrażenia. Nawet puszyste panie mogą sięgnąć po jasne kolory, ale łącząc je we właściwy sposób z innymi (na przykład wykorzystując moc pionowych linii, ostrych, geometrycznych cięć czy dużych, ale wąskich dekoltów optycznie wyszczuplających szyję i tułów). Nie należy zapominać o dodatkach. Delikatne naszyjniki o dłuższym łańcuchu lub długie, wiszące kolczyki także mogą pomóc wyglądać szczuplej.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego