Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Koszulki z nadrukiem – ile kosztują?

7 maja 2021 Koszulki z nadrukiem

Odzież biznesowa z logo, koszulki reklamowe i gadżety firmowe to elementy promocyjne, po które często sięgają właściciele różnych firm. Nie mniej popularne jest zamawianie odzieży z nadrukiem na własny użytek czy na prezent. Poza dobraniem odpowiednich kolorów i samego wzoru, którym mają zostać ozdobione wybrane elementy garderoby, głównym czynnikiem, który jest brany pod uwagę, jest cena. Ile kosztują poszczególne metody zdobienia odzieży i od czego zależy ich cena? Ile zapłacimy za 2 koszulki z nadrukiem, a ile za 100 sztuk? Odpowiadamy!

Od jakich czynników zależy cena odzieży z nadrukiem? 

Jak to zwykle bywa przy zamówieniach hurtowych, często niższa cena będzie zależeć od ilości zamówionych sztuk. W niektórych metodach wiąże się to np. z jednorazowymi kosztami przygotowania matrycy. Niektóre techniki zdobienia są ze względu na specyfikę działania sprzętu bardziej opłacalne w większym wymiarze, a inne spokojnie zapewnią wysokiej jakości nadruk na bluzach, koszulkach czy czapkach w pojedynczych sztukach w konkurencyjnej cenie. 

Kolejną sprawą jest wielkość nadruku. W niektórych metodach sama jej specyfika nie pozwala na wykonanie większego zdobienia. Przykładem mogą być koszulki z nadrukiem przygotowane techniką termotransferu plastizolowego. Maksymalne pole, które możemy zadrukować to obszar 22×32 cm, co zdecydowanie różni się od np. druku DTG, gdzie możemy zająć aż 50×70 cm. 

Co więcej, cena wykonania niektórych projektów będzie zależeć od użytych kolorów, a także od wypełnienia danego wzoru. Czasem projekty mogą posiadać w niektórych miejscach same kontury lub wręcz przeciwnie mogą być całkowicie wypełnione, w tym przypadku cena wzrośnie.

Metody znakowania – krótka charakterystyka i przybliżone ceny

Na rynku obecnych jest kilka wiodących metod znakowania. Używany jest do nich różnorodny sprzęt, który umożliwia wykonanie zdobienia na różnych częściach odzieży, wpływa na jakość wykonania, a także na cenę.

Sitodruk

Mówiąc o sitodruku i cenie, należy podkreślić, że jest to metoda, która jest opłacalna przy większym nakładzie sztuk. Wiąże się to z koniecznością użycia matrycy, która jest specjalnie przygotowywana pod dany projekt. Na szczęście większość drukarni przechowywane w razie ponownego zamówienia. Wtedy koszt będzie niższy. Nadruk metodą sitodruku jest wtłaczany za pomocą farb. W zależności, czy zdecydujemy się na tradycyjne farby plastizolowe, fluorescencyjne, z efektem szkła czy HD cena może znacznie się różnić. Jaki jest przybliżony koszt wykonania koszulek tą metodą przy użyciu standardowych farb?

  • Przy zamówieniu 100 sztuk koszulek z nadrukiem do 50×50 cm 1 t-shirt będzie kosztować ok. 10 zł. 
  • Przy zamówieniu 100 sztuk koszulek z nadrukiem do 21×29 cm 1 t-shirt będzie kosztować ok. 5 zł. 
  • Dla porównania przy zamówieniu 5 koszulek z nadrukiem 21×29 cm cena za 1 t-shirt może kosztować nawet 100 zł. 

Druk DTG

Jest to metoda konkurencyjna dla sitodruku. Pozwala ona na wykonanie koszulek w mniejszym nakładzie w atrakcyjnej cenie. Nawet zamówienie 1 t-shirtu może okazać się opłacalne właśnie dzięki tej metodzie. 

  • Przy zamówieniu 100 sztuk koszulek z nadrukiem do 50×50 cm 1 t-shirt będzie kosztować ok. 35 zł. 
  • Przy zamówieniu 100 sztuk koszulek z nadrukiem do 21×30 cm 1 t-shirt będzie kosztować ok. 7,2 zł. 
  • Dla porównania przy zamówieniu 5 koszulek z nadrukiem  50×50 cm cena za 1 t-shirt może kosztować ok. 40-60 zł. 
  • Dla porównania przy zamówieniu 5 koszulek z nadrukiem 21×30 cm cena za 1 t-shirt może kosztować ok. 30 zł
laryngolog

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rodzaje materiałów na kopertę zegarka
Koszulki z nadrukiem
prezent dla przyszłej mamy

Prezent dla przyszłej mamy

10 kwietnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent dla przyszłej mamy