Co jeść, by pokonać stres?

Życie w ciągłym stresie to poważne zagrożenie dla każdego z nas, powinniśmy zatem nauczyć się z nim walczyć. Co może nam pomóc? Aktywność fizyczna, relaksacja oraz zdrowa dieta, do której powinniśmy włączyć te produkty, które w walce ze stresem radzą sobie najlepiej.

Co jeść, by pokonać stres?

W diecie, dzięki której pokonamy stres, muszą się ciemnozielone warzywa liściaste. Bardzo dobrze sprawdzi się tu szpinak, cennym wsparciem w walce ze stresem będzie też jarmuż. Te warzywa, jako cenne źródła kwasu foliowego, mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i sprawią, że napięcie nerwowe przestanie być dla nas aż tak wielkim zagrożeniem. Świetny wpływ na nasz nastrój mają też kiszone warzywa, które dodatkowo pomogą nam zadbać o odporność organizmu, oraz borówki, w których pojawia się sporo witamin i magnezu – składnika mineralnego, który w walce ze stresem radzi sobie doskonale.

Magnez

Kwasy tłuszczowe omega-3, pojawiające się m.in. w tłustych rybach morskich, suszone morele, dostarczające sporych ilości magnezu – oto kolejne produkty, które zdrowa dieta na poprawę nastroju powinna uwzględniać. Pestki dyni i słonecznika to kolejne dodatki do menu, które w diecie osób zabieganych i zestresowanych powinny zająć ważne miejsce. Mogą się one okazać rewelacyjnym wsparciem dla naszego zdrowia oraz układu nerwowego, a regularne korzystanie z ich wsparcia przyniesie nam wiele korzyści.

witajpolsko.pl

Redakcja czastka-mnie.pl