Sprzęt rehabilitacyjny, kupić czy wypożyczyć?

Niektórzy znajdują się w sytuacji, kiedy na skutek np. wypadku muszą zostać unieruchomieni na jakiś czas. Obecnie coraz bardziej popularne staje się wypożyczenie rehabilitacyjnego sprzętu. Taki profesjonalny medyczny sprzęt ma za zadanie ułatwić codzienną jakość życia nie tylko chorego, ale również osoby, która zajmuje się nim. Sprzęt rehabilitacyjny musi przede wszystkim być indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta. O tym czy kupić, czy wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny świadczy wiele zalet za każdą stroną. Niewątpliwie istotnym czynnikiem jest przede wszystkim kontuzja oraz czas trwania rehabilitacji, kiedy bardziej będzie opłacało się wybrać jedno rozwiązanie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które rozwiązanie jest najlepsze. Taka decyzja zależy od indywidualnych potrzeb. Warto rozważyć jaki jest uraz, przez jaki czas leczy się go, a także jakie są koszty sprzętu rehabilitacyjnego.

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego – dlaczego warto?

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego wiąże się głównie z niższymi poniesionymi kosztami z tego tytułu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie wydaje się pewnej kwoty, jeśli za jakiś czas dany sprzęt nie będzie już potrzebny pacjentowi, ponieważ wróci do zdrowia. Zryczałtowany koszt wynajmu danego sprzętu rehabilitacyjnego będzie zdecydowanie niższy, gdyż jego kwota będzie adekwatna wyłącznie do kilku miesięcy, na które wypożycza się go. Zaleca się, żeby wybrać taką ofertę w wybranych przypadkach jak np. krótkotrwała rehabilitacja albo jeśli ćwiczenia pacjenta podlegają pewnym modyfikacjom. Wypożycza się wyłącznie na dany czas, w zależności od indywidualnych potrzeb, a później nie trzeba martwić się co zrobić ze sprzętem, kiedy nie przyda się nawet w rodzinie. Sprawdzone miejsca z wypożyczalni oferują serwisowany sprzęt, więc każdy problem z jego użytkowaniem można zgłosić do naprawy. Fizjoterapeuci zapewniają dopasowanie danego sprzętu do pacjenta, dzięki czemu każdy ma gwarancję, że korzysta z odpowiedniego produktu.

Kupno sprzętu rehabilitacyjnego – kiedy warto?

Sprzęt rehabilitacyjny może występować w wysokich cenach, jednakże jest on niezbędny do przyczynienia się szybszego powrotu do zdrowia, kiedy rekonwalescencja wymaga większej ilości czasu. Często ta inwestycja obejmuje wiele lat, dlatego że oferowany sprzęt rehabilitacyjny jest wykonany z wysokiej jakości poprzez zastosowanie trwałych materiałów. Opłaca się go kupić, kiedy danej choroby/urazu nie można całkowicie wyleczyć, ale rehabilitacja jest jak najbardziej wskazana w celu potrzymaniu chorego na zdrowiu. Niektóre urazy wymagają, aby regularnie ćwiczyć, więc w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup sprzętu rehabilitacyjnego niż jego wypożyczenie. Przykładem mogą być np. ortezy, ponieważ kontuzje stawów mogą się co jakiś czas powtarzać, zatem dobrze jest mieć przy sobie w domu stabilizator, aby natychmiast reagować na wszelkie zmiany zachodzące w ciele. Cykliczne wypożyczenie sprzętu nie byłoby wtedy opłacalne.

Redakcja czastka-mnie.pl