Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

OMO – na ratunek twoim włosom!

10 marca 2020


Rozczesanie włosów po myciu to prawdziwa gehenna? Masz wrażenie, że z każdym ruchem szczotki lub grzebienia wyszarpujesz sobie połowę włosów z głowy? Są matowe, puszą się, rozdwajają, nie jesteś zadowolona z ich wyglądu i wstydzisz się wyjść na ulicę? Jest na to rada – mycie włosów metodą OMO!

Mycie metodą OMO – dla kogo?

Co to takiego? To skrót od trzech kroków: odżywka (O), mycie (M), odżywka (O). Najpierw nakładasz odżywkę, następnie myjesz włosy, a potem znów nakładasz odżywkę. Jeśli masz długie włosy, dobrze jest, abyś myła je w postawie wyprostowanej (łatwiej to zrobić pod prysznicem, ale ogólnie chodzi o to, abyś nie nachylała włosów nad wanną), a po ich umyciu nie wcieraj ich w ręcznik ani nie rób z niego turbanu. Połóż go na ramionach, a włosy niech swobodnie na nim wysychają. Dzięki tym krokom unikniesz ich splątania, szczególnie jeśli są długie albo jeśli po zimowym skrywaniu pod czapką stały się kruche i łamliwe. Jeśli masz farbowane włosy, zyskasz dodatkową korzyść – dłuższe zachowanie koloru włosów. Ta metoda świetnie się sprawdzi także w przypadku włosów kręconych.

Czy szampon może zniszczyć włosy?

Jak to się dzieje, że włosy po myciu szamponem są nadmiernie wysuszone? Okazuje się, że wiele kosmetyków zawiera substancje silnie wysuszające i odtłuszczające łuski włosa, np. SLS (laurylosiarczan sodu) i SLES (etoksylowany laurylosiarczan sodu). Szampon ładnie się pieni, a włosy – niestety – ulegają zniszczeniu. Dlatego kupując szampon warto sprawdzić jego skład. Unikaj silikonów, a wybieraj naturalne, łagodne kosmetyki do włosów. Przyda ci się to także wtedy, gdy twoje włosy są nadmiernie przetłuszczone.

Mycie metodą OMO- krok po kroku

Przećwiczmy kroki metody OMO:
1. Najpierw nakładasz na włosy odżywkę albo olej. Zrób to dokładnie, pamiętając o końcówkach – nawilży to twoje włosy i będzie stanowić warstwę ochronną. Możesz poczekać z kolejnym krokiem nawet 15-20 minut – chodzi o to, aby kosmetyk wniknął we włosy i żeby przed myciem były śliskie.
2. Nie zmywając odżywki, nałóż szampon tylko na skórę głowy. Nie trzeba go nakładać na włosy – spływająca piana podczas płukania w zupełności im wystarczy. Jak wiesz, włosy na długości nie przetłuszczają się tak jak te przy skórze głowy, gdzie działają gruczoły łojowe.
3. Po spłukaniu włosów wodą nałóż odżywkę lub maskę (możesz też połączyć je z olejkami). Poszukaj preparatów o bogatym składzie i pozostaw na głowie na taki czas, jaki zaleca producent. Aby dokładnie domknąć łuski włosów, spłucz włosy chłodną wodą i poczekaj, aż lekko się przesuszą, a korzystając z suszarki, wybierz strumień chłodnego powietrza.

Piękne i lśniące włosy

Możesz mieć wątpliwości, czy warto wkładać tyle czasu w pielęgnację włosów, a jednak zachęcamy cię do tego, by spróbować. Już po kilku zastosowaniach metody OMO zobaczysz wyraźną różnicę. Pożegnasz plątanie, kołtuny i rozdwojone końcówki. Mycie i rozczesywanie przestanie być koszmarem, a twoje włosy – wreszcie nawilżone, odżywione i zregenerowane – szybko odzyskają swój blask.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego