Jak poradzić sobie z opuchniętymi oczami oraz z czego może wynikać ten problem

Opuchnięte oczy to bez wątpienia nie tylko problem związany ze zdrowiem ale też urodą. Chyba nikt nie czuje się za dobrze wtedy gdy jego oczy są mocno opuchnięte. To niestety czasami związane jest po prostu z nieodpowiednim stylem życia, ale bywa też oznaką problemów zdrowotnych na przykład z nerkami. Zwalczanie opuchlizny na oczach powinno być zatem ukierunkowane zarówno na doraźne działania pozwalające na zmniejszenie opuchlizny, ale też na poprawę na przykład diety czy wreszcie zrobienie dokładnych badań i przeanalizowaniu skąd bierze się ten problem.

Zwalczanie opuchlizny na oczach

Jeżeli chodzi o styl życia to bez wątpienia to co może zwiększać występowanie opuchlizna na oczach to spożywanie za dużych ilości alkoholu. Trzeba zatem odpowiedzieć sobie na pytanie czy nie za często używa się alkohol. To właśnie on powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie i pojawienie się opuchlizny. Jeżeli do tego wszystkiego zjada się na przykład słone przekąski, to poranna opuchlizna oczu jest raczej pewna i wynika Po prostu ze złego stylu życia. W tym przypadku najlepiej ograniczyć spożywanie alkoholu i słonych przekąsek natomiast wypijać więcej zwykłej wody. Nadmierne spożywanie słodkich potraw również może przyczynić się do pojawienia się opuchlizny. Inny powód podpuchniętych oczu to między innymi różnego rodzaju alergię i bardzo dużą wrażliwość błon śluzowych spojówek na drażniące składniki kosmetyków. Warto obserwować siebie i gdy pojawi się zaczerwienienie i opuchnięcia na przykład po przemyciu twarzy tonikiem czy kosmetykiem do demakijażu, jak najszybciej z niego zrezygnować.

Odstawienie kosmetyków

Czasami odstawienie pewnych drażniących kosmetyków wprowadza ogromną poprawę i oczu powracają do normalnego wyglądu. opuchlizna może pojawić się również wtedy gdy zaczynają palić różnego rodzaju rośliny i jest to normalny objaw u alergików. W tym przypadku zwalczanie opuchlizny może polegać między innymi na przyjmowaniu pewnych leków poprawiających funkcjonowanie w związku z alergią. Jak szybko poradzić sobie z opuchniętymi oczami i co zrobić w tej sytuacji? Jeżeli Budzimy się wczesnym rankiem i widzimy bardzo mocno opuchnięte oczy to po pierwsze należy wypić bardzo dużą szklankę świeżej wody z sokiem z cytryny. Bardzo często zatrzymanie wody w organizmie objawiający się właśnie pod puchnięcie oczu związane jest z wypełnieniem zbyt małej ilości wody. Kolejny krok to wyciągnięcie czegoś bardzo chłodnego z lodówki lub zamrażarki i przyłożenie do oczu. Można na przykład zdecydować się na kostki lodu. Warto owinąć jej jakimś bardzo cienkim kawałkiem materiału i przyłożyć na zamknięte oczy. Zimna temperatura obkurcza naczynia krwionośne i powoduje że po kilkunastu minutach oczy przestają być tak bardzo opuchnięte. Jeżeli z opuchlizna oczu zmagamy się natomiast bardzo często to warto kupić sobie specjalną żelową maseczką do chłodzenia w lodówce czy zamrażarce. Tego typu maseczka jest bardzo łatwa i wygodna w użyciu i tak naprawdę będzie gadżetem używanym regularnie. Przynosi naprawdę dobre efekty.

Redakcja czastka-mnie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *