Peeling na trądzik

0
231

Skóra trądzikowa należy do jednej z najbardziej delikatnych i wymagających ciągłej uwagi i troski rodzajów cery. Młode dziewczęta i dojrzałe kobiety, które posiadają taki rodzaj skóry często zadają sobie pytanie, czy do pielęgnacji mojej skóry mogę wykorzystywać peeling na trądzik? Czy nie jest to kosmetyk zbyt agresywny do tak delikatnej cery. Odpowiedź jest prosta: tego rodzaju kosmetyk nie tylko nie zaszkodzi, ale odpowiednio dobrany i używany systematycznie poprawi kondycję i wygląd skóry dodając jej świeżości, blasku i odpowiedniego kolorytu.

Jaki peeling na trądzik jest najodpowiedniejszy?

Obecnie na rynku istnieje wiele preparatów spełniających funkcje złuszczające dedykowane do do skóry o rożnych wymaganiach: suchej, normalnej, tłustej, wrażliwej czy też trądzikowej. Posiadają one bardzo różne skład i przekrój cenowy. generalnie dzielą się na peelingi mechaniczne, oparte na substancjach ścierających obumarły naskórek, takich jak na przykład mielone pestki czy te nasiona roślin i enzymatyczne, do produkcji których wykorzystuje się specjalne enzymy i kwasy rozpuszczające martwą warstwę naskórka. Peeling na trądzik może wykorzystywać oba te rozwiązania. Jak sprawdzić co dla naszej cery będzie najlepsze? Nie trzeba od razu sięgać po peeling na trądzik z najwyższej półki cenowej. Dobrze sprawdzają się peelingi, które można zrobić samemu w domu wykorzystując do tego to, co mamy pod ręką w lodówce czy koszyku z owocami. Należy przy tym zacząć od substancji najdelikatniejszych i obserwować reakcję swojej skóry. Dobry peeling na trądzik powinien spełnić kilka istotnych wymagań. Przede wszystkim nie powinien być mocno ziarnisty, aby nie podrażniać uwrażliwionej cery oraz dodatkowo nie zaogniać stanów zapalnych charakterystycznych dla cery trądzikowej. Jeżeli już wybierzemy peeling na trądzik z dodatkiem substancji złuszczających mechanicznie najlepiej jeśli będzie on jak najdrobniejszy. Naszej skórze przysłuży się kosmetyk bardzo delikatny, do którego produkcji użyto skutecznych, aczkolwiek łagodnie działających produktów. Należy używać go bardzo delikatnie, łagodnie masując twarz i nie pocierać zbyt mocno.

Dobry peeling na trądzik

Bardzo dobry peeling na trądzik to ten oparty na delikatnie działających kwasach złuszczających martwy naskórek, takich jak kwasy owocowe, glikolowe i inne. Dodatkowo najlepszy peeling na trądzik oprócz substancji złuszczających powinien także zawierać kompozycję odpowiednio pielęgnujących składników, czyli różnego rodzaju olejków delikatnie natłuszczających i nawilżających cerę oraz łagodzących stany zapalne. Normą stało się już dodawanie przez producentów innych substancji aktywnych, wyciągów roślinnych, śluzu ślimaka i wielu innych nowinek kosmetycznych, aby wytwarzany przez nich peeling na trądzik działał nie tylko złuszczająco, ale także w jak najszerszym spektrum pielęgnował i chronił ten jedną z najbardziej wrażliwych typów skóry. Warto wiedzieć, że jak już dobierzemy peeling na trądzik do naszych preferencji nasza skóra odwdzięczy się nam pięknem i blaskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here