Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ból żołądka po alkoholu

25 marca 2021 ból żołądka po alkoholu


Picie alkoholu na pewno nie jest zdrowe, jeśli chodzi o regularne spożywanie takich trunków. Jednak okazjonalnie można napić się piwa czy wina i nie powinno to doprowadzić do uzależnienia ani poważnych problemów zdrowotnych.

Alkohol a niebezpieczeństwa

Niektóre osoby wybierają się na imprezę z takim postanowieniem, że tego dnia wypiją dużo alkoholu. Szczególnie postępują tak ludzie młodzi, studenci, ale też osoby, które idą na imprezę integracyjną w swojej pracy. Warto pamiętać o tym, że stan upojenia alkoholowego nie jest dobry dla organizmu. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że pijana osoba jest narażona na wiele niebezpieczeństw. Może zostać okradziona, oszukana, wbrew woli wykorzystana seksualnie.

Ból brzucha i głowy

Po wypiciu alkoholu w nadmiernej ilości mogą pojawić się problemy zdrowotne. Ból żołądka po alkoholu zdarza się, niezależnie od tego, jaki trunek został spożyty. Niektóre osoby szczególnie źle czują się po winie, inne po wódce. Im gorszej jakości jest alkohol, tym z reguły większe problemy. Oczywiście następnego dnia bardzo często pojawia się ból głowy, mdłości i nudności. Jest to normalny stan, zwany też powszechnie kacem.

Ryzyko uzależnienia

Regularne spożywanie alkoholu wiąże się z bardzo poważnym ryzykiem uzależnienia. Niestety, wiele osób bagatelizuje ten fakt. Picie alkoholu co weekend, nerwowość w związku z tym, że nie można się napić, to bardzo niepokojące symptomy, które powinny skłonić do wizyty u terapeuty uzależnień. Im wcześniej problem zostanie uchwycony, tym lepiej. Dobrze, aby członkowie rodziny byli czujni i kontrolowali siebie nawzajem, jeżeli w rodzinie często pojawiają się imprezy i alkohol.

Wizyta u gastrologa

Jeżeli bóle brzucha są bardzo dokuczliwe, należy szybko udać się na wizytę lekarską. Można zacząć od lekarza rodzinnego. Zazwyczaj jednak potrzebne są dodatkowe badania, również tak podstawowe jak USG jamy brzusznej, dzięki czemu lekarz jest w stanie zobaczyć, co dzieje się w środku. W ten sposób można odkryć, co jest przyczyną niepokojących objawów. Jeśli chodzi o bóle brzucha, lekarze często zlecają również gastroskopię, która jest badaniem bardziej zaawansowanym. Na podstawie wyniku można postawić diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie.

Jeśli chodzi o picie alkoholu, można oczywiście postawić tezę, że wszystko jest dla ludzi i okazjonalne spożywanie alkoholu nie powinno doprowadzić do poważnych problemów. Warto jednak mieć rękę na pulsie, aby nie przeoczyć momentu, kiedy problem staje się poważny.

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego