Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Lancome – produkty i historia firmy, która podbiła rynek kosmetyczny

24 września 2020

Niewiele firm kosmetycznych może poszczycić się tak bogatą historią, jak Lancome. Branża beauty dynamicznie się zmienia i codziennie pojawiają się nowe marki. Miliony produktów, tysiące firm, setki historii. Wśród całego tego zgiełku powinniśmy mocno się zastanowić, jakie kosmetyki powinniśmy używać. Najlepiej jest poznać daną markę od wewnątrz. Jaka była jej historia? Skąd wziął się pomysł na tworzenie kosmetyków? Czy w swoim asortymencie dana firma ma kultowe produkty? Jaki jest stosunek ceny do jakości? Pytań jest naprawdę wiele! Jednak warto je zadawać i szukać odpowiedzi. Dziś zajmiemy się firmą Lancome. Oto wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Jak powstała firma Lancome? Krótka historia marki

Wszystko rozpoczęło się w 1935 roku. Wtedy to Armand Petitjean wpadł na pomysł założenia firmy która będzie tworzyć perfumy. Pierwsza nazwa nie brzmiała Lancome. Początkowo była to nazwa miejscowości, w której urodził się Armand – Saint-Loup. Jednak pomysłodawca szukał czegoś innego. Czegoś, co będzie brzmiało bardziej kobieco. Pomysł na ostateczną nazwę zrodził się podczas zwiedzania zamku Lanscome. Kwitnące wokół niego róże i jego majestat skłoniły Armanda do nadania swojej firmie imienia „Lancome”. Z kolei piękne kwiaty rosnące przy zamku dały pomysł na symbol marki.
Z początku firma zajmowała się produkcją perfum oraz pomadek i pudrów. W bardzo szybkim tempie Lancome rozwinęło się i otworzyło swój pierwszy butik oraz fabrykę. W równie krótkim czasie zaczęło podbijać zagraniczne rynki. Bardzo ciekawym faktem z historii Lancome jest wydarzenie z 1942 roku. Została założona wtedy szkoła Lancome, w której uczyły się kosmetyczki i ambasadorki marki.

Jakie kosmetyki Lancome są najbardziej kultowe?

W roku 1950 powstały jedne z najbardziej niezwykłych perfum – Lancome Magie. Było to połączenie jaśminu z leśnymi nutami. Osiągnięcie idealnego zapachu wymagało wykonania tysięcy prób. Jednak Armand nie poddawał się i dążył do perfekcji. Te orientalno-kwiatowe perfumy podbiły serca tysięcy kobiet!
Jednak najbardziej kultowym i popularnym zapachem nieprzemijalnie są La vie est belle od Lancome. Połączenie nut kwiatu pomarańczy z czarną porzeczką to niesamowite doznanie. Te energiczne perfumy dodają pewności siebie, a także wyzwalają prawdziwą kobiecość. Na każdej z nas będą prezentować się cudownie!
A Ty – jakie znasz kosmetyki od Lancome?

kolagen

Redakcja czastka-mnie.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, zdrowia i lifestyle'u tworzy przestrzeń poświęconą świadomemu i inspirującemu stylowi życia. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, cenne wskazówki zdrowotne oraz inspiracje do tworzenia harmonijnego i pełnego radości codziennego życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem pielęgnować indywidualność, zdrowie i piękno w każdym aspekcie życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

docisk sprzęgła
Bezpośredni importer z Chin - jak nawiązać z nim wspolpracę?
Aranżacja małego pokoju dziecięcego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Aranżacja małego pokoju dziecięcego