„Szczęście dla zuchwałych” Petra Hulsmann

0
347

Bardzo łatwo można sobie wyobrazić spokojny, długi wieczór spędzony ze smaczną herbatą oraz jeszcze lepszą książką. Jaką więc pozycję książkową wybrać żeby powyższe wyobrażenie stało się rzeczywistością? Śpieszymy z odpowiedzią!

Powieść popularnej niemieckiej powieściopisarki w Polsce

Petra Hulsmann jest bardzo popularną autorką książek w Niemczech. To czym ujmuje czytelników w swojej twórczości to przyjemny, prosty język oraz ciekawa fabuła, która porywa czytelnika od pierwszych stron książki. Szczęście dla zuchwałych Petra Hulsmann to pierwsza przełożona na język polski książka niemieckiej pisarki. Miejmy nadzieje, że nie ostatnia, ponieważ kobieta na swoim koncie ma również inne, zapewne równie ciekawe pozycje jak „Szczęście dla zuchwałych”.

Ważne tematy ukryte w lekkiej formie

Książka jest bardzo dobrze napisana. Pod przykrywką bardzo lekkiego języka oraz teoretycznie banalnej historii opowiadającej o młodej, żyjącej beztrosko kobiecie, można odnaleźć ogrom poważnych kwestii. Dzięki tej pozycji, dowiadujemy się w jaki sposób pojawienie się choroby oddziałuje nie tylko na osobę nią dotkniętą, ale również poznajemy jaki ma ona wpływ na życie innych osób z otoczenia chorej.
Autorka w sposób bardzo zbliżony do rzeczywistości przedstawia zarówno przemiany związane z fizycznością jak i z psychiką.

W trakcie czytania jesteśmy świadkami przemiany młodych kobiet, Marie, która jest główną bohaterką oraz jej chorej siostry. Zmieniają się nasze emocje oraz uczucia z nimi związane. Zdajemy sobie sprawę, że początkowa niechęć do głównej bohaterki przeradza się we współczucie oraz troskę. Wszystkie te rzeczy sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z prawdziwą historią, a nie z fikcją literacką. Po przeczytaniu książki na wiele spraw będziemy mogli spojrzeć z innej strony. Z pewnością jest to szczególny walor tej książki.

Od beztroskiej do odpowiedzialnej

W momencie rozpoczęcia historii zapoznajemy się z młodą kobietą. Żyje ona z dnia na dzień, nie stroniąc od wszelkich możliwych przyjemności, które ma jej do zaoferowania świat. Bohaterka nie stroni od imprez oraz mężczyzn. Prowadzi bardzo beztroskie życie i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. A jednak dochodzi do takiej sytuacji. Starsza siostra Marie, Christine, która dowodzi rodzinną firmą, dowiaduje się, że cierpi na nowotwór. Z dnia na dzień, to Marie ma przejąć stery rodzinnego biznesu. W jednej chwili całe dotychczasowe życie, jakie prowadziła Marie staje na głowie.

Niemal od razu wymaga się od niej, aby przemieniła się w młodą odpowiedzialną kobietę, która zrezygnuje z dotychczasowych przyjemności i przejmie obowiązki chorej siostry. Obowiązki związane z pracą jak i również te związane z opieką nad dwójką synów Christine. Początkowo okazuje się, że dla Marie przytłaczające są nawet najprostsze codzienne czynności, nie wspominając o obowiązkach związanych z prowadzeniem poważnego biznesu. Jak młoda kobieta sobie z tym poradzi oraz czy doczekamy się szczęśliwego zakończenia, dowiemy się sięgając po książkę. „Szczęście dla zuchwałych”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here