Mroczny zakątek Gillian Flynn- pozycja dla miłośników ciężkich thrillerów

0
529

Książka „Mroczny zakątek” autorstwa Gillian Flynn, została wydana w roku 2014, a rok później doczekała się ekranizacji z Charlize Theron w roli głównej. Już sam ten fakt, może skłonić do sięgnięcia po tę obszerną, bo zawierającą ponad 500 stron, powieść kryminalną. A kiedy dodamy do tego interesującą i zawiłą fabułę oraz dosadne opisy postaci i wydarzeń, może okazać się ona prawdziwą gratką dla miłośników thrillerów sensacyjnych sowicie okraszonych psychologią.

O autorce

Gillian Flynn pochodzi z Missouri w Stanach Zjednoczonych, jednak jej dzieła są znane i cenione na całym świecie. Debiutowała powieścią „Ostre przedmioty”, która doczekała się ogromnego uznania krytyków i czytelników, co skutkowało przyznaniem jej aż dwóch nagród Dagger Award. Jednak największy rozgłos przyniosła jej, wydana w 2012 roku, książka „Zaginiona dziewczyna”, która sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy i również doczekała się świetnej ekranizacji.
Jej powieści kryminalne są mroczne, zawiłe i charakteryzują się wielowymiarowo oraz szczegółowo opisanymi bohaterami. Dzięki temu, zdaniem wielu czytelników, są tak wciągające, aż do ostatniej strony.

O czym opowiada książka

Mroczny zakątek Gillian Flynn to opowieść o poszukiwaniu prawdy, która ukryta jest głęboko wewnątrz psychiki głównej bohaterki o wdzięcznym imieniu Libby. Gdy była ona małą dziewczynką, w domu który zamieszkiwała razem z matką, dwiema siostrami oraz bratem dokonano potwornej zbrodni. Pewnego wieczoru jej matka i obydwie siostry zostały bestialsko zamordowane, ale dzięki zeznaniom małej Libby udało się schwytać sprawcę. Okazał się nim jej piętnastoletni brat Ben, którego w związku z tą zbrodnią powiązaną z satanizmem, skazano na dożywotnie więzienie.
Jednak po dwudziestu pięciu latach do Libby zwracają się Członkowie Klubu Zbrodni, którzy są przekonani o niewinności jej brata. W zamian w pomoc w prywatnym śledztwie proponują jej pieniądze, które okazują się być w tym momencie zbawienne dla naszej bohaterki. Libby postanawia zmierzyć się jeszcze raz z przeszłością. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? Czy jej zeznania mogły być zmanipulowane przez śledczych? Czy faktycznie to jej brat dopuścił się zbrodni, za którą spędził za kratkami całą młodość? To co odkrywa staje się szokujące nie tylko dla niej samej.

Opinie czytelników

Powieści kryminalne Gillian Flynn od lat zbierają bardzo dobre recenzje krytyków i czytelników. Nie inaczej jest z Mrocznym Zakątkiem. W popularnym w naszym kraju serwisie czytelniczym lubimyczytać.pl, tytuł ten uzyskał ocenę siedem na dziesięć punków, co jest wynikiem bardzo dobrym.
Powieść jest chwalona za rozbudowaną, skomplikowaną fabułę, zaskakujące, niespodziewane zwroty akcji oraz szczegółowe i wielowymiarowe opisy bohaterów. Większość czytelników jest zgodna, co do tego, że książkę czyta się dobrze, a napięcie jest stopniowane aż do ostatnich stron. Pojawiają się też głosy, że książka jest ciężka, napisana w bardzo brudnym klimacie, a szczegółowe i drastyczne opisy są zbędne. Jednak to co dla jednych jest odstręczające, dla innych może być kwintesencją książki i jej charakteru.

Każdemu miłośnikowi ciężkich thrillerów możemy, z pewnością, polecić tę pozycję, która umożliwi udanie się razem z główną bohaterką na poszukiwanie mrocznego zakątka jej duszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here